Lekko, ale wiarygodnie

Segregator wiadomości od nadawców masowych - nowa usługa w Poczcie o2.

Poczta o2, najszybciej rozwijająca się poczta e-mail w Polsce, rozpoczyna testy nowej usługi, jaką jest automatyczna segregacja wiadomości od nadawców masowych (newslettery, maile reklamowe od serwisów itp.). To pierwsza tego typu usługa wśród polskich dostawców poczty elektronicznej.

 

Segregator wiadomości od nadawców masowych - nowa usługa w Poczcie o2.

Bodźcem do stworzenia Segregatora były badania przeprowadzone wśród użytkowników poczty, które pokazały, że zarządzanie dużą liczbą e-maili, zwłaszcza tych, które wysyłane są przez nadawców masowych, jest dużym utrudnieniem dla właścicieli kont pocztowych.

„Podczas projektowania Segregatora zależało nam, by stworzyć proste narzędzie, które odciąży użytkowników i ułatwi im korzystanie z Poczty o2” – mówi Jerzy Dąbrówka, Product Manager Poczty o2. „Dużo pracy włożyliśmy, by nie trafiały do niego wiadomości ważne dla użytkownika, jak zamówienia czy potwierdzenia rejestracji, by zastosowane reguły nie naruszały prywatności użytkowników, a jedynie filtrowały nadawców”.

Segregator nie wymaga dodatkowej konfiguracji. Po samodzielnym uruchomieniu jednym kliknięciem „Włącz segregator”, następuje automatyczne przekierowanie wiadomości od największych nadawców masowych do specjalnego folderu. Włączenie usługi nie zmienia wcześniejszych ustawień użytkownika poczty – dotychczasowe reguły i filtry traktowane są jako priorytetowe, co oznacza, że jeśli użytkownik wcześniej utworzył folder dla wiadomości od wybranych nadawców, to Segregator nie zmieni tych zasad.

Podczas czytania wiadomości użytkownik może na bieżąco zdecydować, czy wiadomości od tego nadawcy mają być  selekcjonowane do Segregatora.

"Chcemy pomóc naszym Użytkownikom odzyskać porządek w ich Skrzynkach odbiorczych. Jesteśmy w trakcie wdrażania szeregu także innych rozwiązań, które mają na celu zmniejszenie strumienia zamówionej, ale niekoniecznie chcianej, korespondencji" – dodaje Jerzy Dąbrówka.

Testy Segregatora mają formułę zamkniętą i są prowadzone na 5% odbiorców Poczty o2. Planowane jest systematyczne rozszerzanie zasięgu usługi, a jej rozwój uzależniony jest od reakcji i potrzeb użytkowników.

Łączny zasięg serwisów Grupy o2 w polskim Internecie przekracza 9 mln realnych użytkowników (źródło: Megapanel PBI/Gemius).

 

 

 

Kontakt:

Grupa Wirtualna Polska sp. z o.o.
ul. Jutrzenki 137 A
02-231 Warszawa
e-mail:
tel.: +48 22 57 63 900
fax: +48 22 398 80 99

Dane rejestrowe spółki:

KRS: 0000373814
Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy
Kapitał Zakładowy: 311.005.000 zł
NIP: 5272645593
Regon: 142742958

© 1999-2015 Grupa Wirtualna Polska sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone